Lean mokymai – Kodėl jie reikalingi verslui?

Lean mokymai ir jų pritaikymas

lean 17 (1)

Tikriausiai, jeigu skaitote šį straipsnį jūsų organizacijoje ne viskas yra tvarkoje. Priešingu atveju, kad reikalingi mokymai. Aišku, žodis „netvarkoje“ nereiškia, kad yra blogai. Netvarkoje gali būti ir tai, kad niekam negalite gauti daugiau naujų klientų, didinti pardavimus, darbo našumą. Galima daug problemų, kurių sprendimas ir rezultatų pasiekimas leistų jums nebegalvoti apie šias problemas. Lean mokymai, tai tik vienas iš būdų, kuomet daugelį metų kauptos žinios gali iš esmės pakeisti jūsų darbą. Ieškantiems praktikoje pritaikomų žinių būtina susipažinti su šiais mokymais ir sužinoti, ką reiškia: gemba walking, six sigma arba tak time. Kai kurie žodžiai angliški, tačiau didžioji dalis lean terminologijos, kaip ir patys mokymai atkeliavo iš Japonijos. Būtent čia, gan mažoje buvo sukurtos metodikos, kurios iš kardinaliai pakeitė didžiųjų pasaulio gamintojų kasdienybę. Lean pirmiausia buvo pradėtas taikyti gamyboje, tačiau gretai šias žinias buvo pamėginta pritaikyti paslaugų ir prekybos versluose. Ir ką jūs galvojate? Rezultatai buvo tiesiog puikus, todėl šios žinios žaibišku greičiu išplito po visą pasaulį, Viena iš metodikų arba terminų „Tak time“ reiškia, kad kiekvienas darbas turi būti padarytas per tam tikrą laiko tarpą, išlaikant kokybę ir našumą. Atrodo paprasta, tačiau praktiškai daugelyje kompanijų įvedus šią metodiką darbo rezultatyvumas didėja kelis kartus. Darbuotojai greičiau atlieka darbą ir mažiau pavargsta. Įvairių procesų standartizavimas, tai raktas į didesnius tarptautinius vandenis.

lean 17 (2)

Lean mokymai – kur pirkti?

Sudomino šios paslaugos? Tuomet pirmoje pradžioje dar labiau pasidomėkite šių paslaugų teikiama nauda. Apie paslaugas galite rasite ne vienoje internetinėje svetainėje. Surinkome keletą tokių tinklapių: lean.lt, leansektorius.lt, imperatum.lt, timberta.lt. Šiuose puslapiuose galėsite plačiau susipažinti su paslaugomis ir geriau suprasite kokia tai didelė nauda verslui. Aišku, geriausias būdas sužinoti, ar tokios paslaugos duos naudą jūsų verslui, tai kreiptis į šios srities specialistus, kurie galės išanalizuoti įmonėje vykstančius procesus ir atsakyti, kokie metodai reikalingi būtent esamuoju momentu, o kokius lean metodus reikės įsidiegti ateityje.

lean 17 (3)

Kodėl lean?

Natūralus klausimas, kodėl lean? Kodėl šie mokymai yra kažkuo geresni už kitokias disciplinas? Atsakymas, šie mokymai yra praktikoje pritaikomi ir duoda didžiulę naudą. Geriausias pavyzdys „Toyota“ kompanija. Jeigu galvojate, kad šioje kompanijoje dirbantys specialistai blogai pasirinko sukurdami ir naudodami šias žinias, tuomet tiesiog sukurkite didesnė kompaniją su didesne sėkme tarptautiniame verslo pasaulyje.