Tinkamiausio svetainės baldų išdėstymo patarimai – 1 dalis

Svetaines baldaiNėra svarbu ar gyvenate vienas, ar su šeima – svetainė yra vienas svarbiausių kambarių, esančių kiekvieno iš mūsų namuose. Tai kambarys, kuriame šeima kartu leidžia laiką, o tuo pačiu ir kambarys, kuriame daugiausiai laiko praleis jūsų svečiai. Todėl svetaines baldai yra ypač svarbi šio kambario dalis. Renkantis baldus svetainės kambariui, svarbu pasirinkti tokius baldus, kurie sukurtų jaukumą, bet tuo pačiu būtų ilgaamžiai ir tiktų kasdieniam naudojimui.

Išmatuokite

Pirmiausias veiksmas, kurį turite atlikti, kad galėtumėte išsirinkti tinkamus baldus svetainės kambariui, yra erdvės išmatavimas. Jums reikia išmatuoti ne tik sienų ilgį ir aukštį, bet taip pat ir langų matmenis, palangės dydį ir kitų nelygių kambario vietų matmenis.

Pasidarykite kambario planą

Ant popieriaus (geriausiai tam tiks languotas popierius) nusibraižykite kambario planą su baldų išdėstymu. Sukurkite kelis eskizus su skirtingu baldų išdėstymu. Tokiu būdu svetainės baldai jų atvežimo metu jau turės savo vietą. Taip pat nepamirškite tarp baldų palikti bent vieno metro tarpus. Tai yra reikalinga tam, kad vieta neatrodytų perkrauta ir baldai jums netrukdytų.

Išmatuokite durų plotį

Durų pločio išmatavimas yra reikalingas tuo atveju, jei perkate jau surinktus arba vientisus baldus. Jūs tikrai nenorite nusipirkti tokių baldų, kurių vėliau tiesiog negalėsite įsinešti į savo namus. To taip pat galima išvengti perkant dar nesurinktus baldus.

Pasiruošimas

Pagal iš anksto pasidarytus eskizus pažiūrėkite kur kiekvienas baldas turėtų būti statomas. Geriausia tai padaryti pažymint baldo vietą su dažytojų naudojama juosta arba naudojant paprasčiausius laikraščius. Tai padės geriau įsivaizduoti, kaip svetainės baldai bus išdėlioti kambaryje ir ar jūs esate patenkinti tokiu baldų išdėstymu.

Pagalvokite apie tai, kokia bus kambario paskirtis

Jei jūsų svetainė bus naudojama šeimos poilsiui ir bendravimui, jums reikės ilgaamžių ir dėmėms atsparių baldų – ypač, jei jūsų vaikai yra vis dar maži. Kita vertus, jei į jūsų svetainę bus priimami tik svečiai, tuomet jūs galite įsigyti ir trapesnius baldus, pavyzdžiui, stiklinį staliuką.

Išryškinkite kambario natūralias detales

Kai kurios svetainės turi jau įrengtus architektūrinius ir dizaino elementus. Tokie elementai padės jums nustatyti, kokie svetainės baldai geriausiai tiks jūsų svetainėje. Pavyzdžiui, jei jūs turite židinį, tuomet jums labiau tiks tradicinio dizaino, o ne modernaus dizaino baldai. Kita vertus, jei iš jūsų svetainės atsiveria įspūdingas miesto vaizdas, tuomet modernūs dizaino sprendimai gali būti kaip tik tai, ko jums reikia.

Nėra vienareikšmio atsakymo, kokia turėtų būti svetainė. Tačiau svarbiausia yra tai, kad svetainė ir jos baldai būtų puikiai pritaikyti prie jūsų ir jūsų šeimos poreikių. Taip pat atminkite, kad svetainė ir jos dizainas yra nuolat kintantys dalykai, todėl neužmirškite dairytis naujų interjero detalių, kurios suteiktų daugiau žavesio ir jaukumo jūsų svetainei.