Pupos ir didėjantis jų populiarumas

Jei domitės žemės ūkiu ir galvojate pradėti kultivuoti vieną ar kitą žemės ūkio šaką, turbūt ne kartą buvote girdėję, kad pupos Lietuvoje kurį laiką buvo pakankamai nepopuliarios. Tačiau šiomis dienomis pupų populiarumas gerokai išaugo ir kasmet jų derlius yra vis didesnis bei gausesnis. Be abejo, pupos ėmė populiarėti ne tik todėl, kad jos yra labai vertingos ir maistingos, tačiau ir dėl daugybės kitų priežasčių, kurių keletą įvardins „Gruzdžių malūnas“.

PuposNe pirmus metus pastebima, kad įvairių rūšių pupų kaina kyla, todėl natūralu, kad nemaža dalis ūkininkų stengiasi išnaudoti šią galimybę, tokiu būdu padidindami iš žemės ūkio veiklos gaunamas pajamas. Žinoma, būtina paminėti ir „žalinimo“ programą. Žemės ūkį turintys žmonės yra tiesiog priversti kasmet pasėti gerokai didesnį baltymų kiekį turintį derlių. Tai yra vienas iš svarbiausių veiksnių, todėl nuo 2013 m. pupų derlius labai akivaizdžiai auga.

Taip pat reikėtų paminėti ir pupų naudą auginant kitas kultūras. Tai dar vadinama sėjomaina. Kai pupų derlius nuimamas, dirvoje lieka pupų šaknys, kuriose yra azotą savyje kaupiančių bakterijų. Jos turi didžiulį teigiamą poveikį įvairiems toje pačioje dirvoje auginamiems augalams. Ūkininkai, kurie nori geresnio pomidorų, agurkų ir kitų daržovių derliaus, nepraleidžia progos visų pirma pasėti pupas ir nuimti jų derlių, o tik tuomet imtis kitų kultūrų auginimo.

Kaip jau buvo minėta, pupų nauda žmogaus organizmui yra neginčijama. Jos yra puikus baltymas. Kaip turbūt gerai žinote, mūsų organizmas kasdien privalo gauti pakankamą kiekį baltymų, angliavandenių ir gerųjų riebalų. Tuo tarpu neretai suvartojamų baltymų kiekis būna didesnis už angliavandenių ar riebalų kiekį. Taigi, natūralu, kad pupų suvartojimas didėja – juolab, kad jose esančius baltymus mūsų organizmas geba labai lengvai ir efektyviai įsisavinti. Be abejo, lyginant su kitomis daržovėmis ar maisto produktais, vartotojams pupos yra gerokai patrauklesnis produktas kainos atžvilgiu, o tai reiškia, kad vartotojai gali kur kas daugiau sutaupyti, tuo pačiu metu papildydami savo kasdienės mitybos racioną labai naudingomis medžiagomis.