Penki patarimai minkštų baldų valymui

baldu-valymasDažniausiai žmonės įsirenginėjantys namus labai džiaugiasi, nes tai reiškia, kad jų būstas tuoj taps itin gražiu ir jaukiu. Viskas būna nauja ir tvarkinga, o svarbiausia būtent taip, kaip jūs norite. Tačiau tam, kad viskas taip ir išliktų, nuosavu būstu reikia rūpintis, plauti bei siurbti grindis, valyti aplinką nuo dulkių ir t.t. Tuo pačiu reikia nepamiršti pasirūpinti ir baldais. Labai dažnai, nusipirkę naujus baldus, mes tiesiog pamirštame, kad ir juos reikia siurbti, bei valyti, nes kitu atveju jie labai greitai praras savo naujumo įspūdį. Būtent dėl šio priežasties, mes jums duosime keletą patarimų, kad baldu valymas jums taptų žymiai paprastesnė užduotis.

  1. Siurbkite

Tai turbūt paprasčiausias būdas išlaikyti minkštuosius baldus švarius ir gražius. Siurbdami nepamirškite išsiurbti viso baldo ploto, o taip pat ir tarpų tarp atramų ir sėdimosios vietos, jei jūsų baldas yra su pagalvėlėmis, jas pakelkite, išsiurbkite vietą po jomis, o taip pat ir jas pačias.

  1. Informacija etiketėse

Kaip ir ant drabužių, ant baldų rasite etiketes. Todėl ir reikalingą informaciją rasite būtent ten. Etiketėse dažniausiai nurodyta kokias chemines medžiagas galima naudoti, kad išvalyti baldų audinius, o taip pat jose galite rasti ir kitos naudingos informacijos.

  1. Eksperimentuokite

Jei ant jūsų minkštųjų baldų išsiliejo gėrimas ar maistas, o tuo metu namuose neturite tinkamo valiklio, tuomet galite bandyti jo greitai pasigaminti patys. Pavyzdžiui į buteliuką įpilkite vandens, šaukštelį acto, šaukštelį sodos ir keletą lašų indų ploviklio, visą tai suplakę gausite daugumai audinių nekenksmingą, todėl baldams puikiai tinkantį valiklį.

  1. Išbandykite

Kiekvieną naują valiklį išbandykite tokioje vietoje, kuri mažiausiai kris į akį, pavyzdžiui sofos nugarinėje pusėje, jei išdžiūvus valikliui liks dėmė, reiškia jūsų pasirinktas valiklis nėra tinkamas šiam audiniui, tokiu atveju geriau kreiptis į profesionalus, kurie tikrai žinos, kokios medžiagos geriausiai pašalins dėmes iš jūsų baldų.

  1. Nusausinkite

Vos tik išpylę gėrimą iškarto su kempine nusausinkite dėmę, taip neleisite skysčiui plisti ir dėmei įsisenėti.