Namai

Jūsų sodas ir jo atnaujinimas

Puskiparisis

Kai atšyla orai visuomet norime atsinaujinti – ir šiuo atveju turime galvoje ne tik savo išvaizdą ar namų vidų. Kalbame ir apie savo nuosavo namo eksterjerą bei sodą. Trumpiau tariant, tokiais atvejais vis dažniau pagalvojate apie mus supančią natūralią aplinką ir gamtos teikiamus privalumus. Todėl jei ir jūs turite nuosavą namą arba sodybą, šalia kurios auginate įvairius augalus ir turite nuosavą savo pačių rankomis sukurtą darželį, tikėtina, kad dabar pradėjote svarstyti, ką galėtumėte šiemet jame pasodinti ir kokius augalus galėtumėte išbandyti. Be abejo, tai gali būti puskiparisis, įvairūs krūmai, vijokliniai augalai ar kt. Augalų, kuriuos galime pasirinkti mūsų klimato sąlygomis, yra daugybė, todėl, kad ir kokie bebūtų jūsų lūkesčiai ir turima jūsų sodo vizija, galite nesunkiai atrasti tai, kas yra tinkamiausia. Kita vertus, jūs visuomet galite kreiptis į šios srities specialistus, kurie atsižvelgę į jūsų norus, pasiūlytų jums pačius tinkamiausius variantus. Tuo tarpu, jei nežinote kieno patarimais galėtumėte pasinaudoti, nepamirškite, kad šiomis dienomis kiekvienam iš mūsų yra lengvai prieinamas internetas.

Jei pasinaudosite internetu, galite būti tikri, kad labai greitai atrasite visą tai, kas atitinka jūsų skonį ir lūkesčius. Internete yra ne tik daug sodininkystės tematikos tinklalapių, kuriuose yra pateikiama daug naudingos informacijos žmonėms aktualiais klausimais, tačiau taip pat ir įvairių elektroninių parduotuvių, kuriose yra siūlomi įsigyti patys įvairiausi augalai. Tai reiškia, kad savo atnaujinamam sodui visus augalus šiomis dienomis galite labai lengvai įsigyti internetu. Tai yra labai paprasta, greita ir patogu. Be to, naudojantis elektroninėmis parduotuvėmis galima sutaupyti ir kur kas daugiau papildomų lėšų, todėl jei jūs nenorite patirti didelių išlaidų, nepamirškite, kad internetinės paieškos sistemos pagalba galite akimirksniu atrasti visus jus dominančius augalus, kuriuos užsisakytumėte vos per keletą akimirkų. Be to, tokiu atveju galėtumėte tiesiogiai susisiekti su jūsų pasirinktais specialistais, kuriems pateiktumėte visus jums aktualius klausimus, tokiu būdu sutaupydami dar daugiau laiko ir palengvindami savo pasirinkimo procesą.

Dieninių užuolaidų pasirinkimas verčia iš koto

Užsukate į parduotuvę. Jums reikalingos naujos dieninės užuolaidos. Būtų gerai rasti gražias ir nebrangias. O jei kaina būtų tikrai patraukli, galbūt įsigytumėte užuolaidas ne vienam, o dviem kambariams. Nustembate, mat ir gražu, ir nebrangu – realus, o ne utopinis derinys.

uzuolaidosKai norime atnaujinti interjerą, svarstome, nuo ko pradėti, kokių sprendimų imtis, o kas tegul lieka taip, kaip yra. Pakeisti užuolaidas – palyginti nebrangus ir greitas, bet labai efektyvus būdas suteikti erdvei naujumo ir jaukumo. O pastarasis dėmuo – jaukumas – čia itin svarbus. Nes tai viena iš kertinių namų funkcijų. Dieninės užuolaidos šiuo požiūriu nėra bereikšmės, jos netgi gali tapti pagrindine interjero detale, akcentu, džiuginančiu ne tik namiškius, bet ir svečius.

Tiesa, reikia iš anksto perspėti, kad apsilankius parduotuvėje tikėtina užsibūti ilgėliau. Kodėl? Todėl, kad dieninių užuolaidų pasirinkimas – ne du ir ne trys modeliai. Net sunku patikėti, kaip tiek daug visko sukurta, kaip išmąstyta tokių puikių dizaino variacijų. Visokiausios formos ir spalvos tiesiog žavi, o tai reiškia, kad kiekviename kambaryje pavyks sukurti tikrą harmoniją.

Kai kurių prekių pasirinkimas ne visada didelis. Bet štai aptikus specializuotą parduotuvę situacija žymiai pagerėja. Tai užuolaidoms ypač taikytina. Pavyzdžiui, jeigu parduotuvėje dieninės užuolaidos yra pagrindinė ar viena iš pagrindinių prekių, tai dėmesio joms skiriama daug. Pateikiama gausybė skirtingų ir anaiptol neprastų modelių. Šioje vietoje tinka senas geras posakis – pagal skonį ir kišenę.

Jei sakytume, kad pagal Jurgį ir kepurė, tai būtų žymiai negatyviau. Sudarytume įspūdį, kad dieninės užuolaidos sunkiai įperkamos, kad reikia itin atidžiai rinktis, mat kainos milžiniškos. Tačiau nūdiena kitokia. Dabar sakome, jog viskas pagal skonį ir kišenę. Prisireikė atnaujinti būstą? Prašom – pasirinkimas lyg iš gausybės rago. Mažesnė ar didesnė kaina, subtilesnė ar ryškesnė spalva – visa tai kiekvieno pasirinkimo reikalas. O jei turite galimybę, neprošal ir dizainerio pasiteirauti, koks gi užuolaidų variantas tiktų.

Užėjus į parduotuvę sunku patikėti, kiek įvairiausių produktų siūloma. Puiku, pavyks atnaujinti būstą taip, kaip visada norėjote. Svarbu, kad išlaidos palyginti nedidelės, o efektas pakabinus naujas užuolaidas, atvirkščiai, didelis.

 

 

Remontas namuose – keli naudingi patarimai

Ar pastebite, kaip sparčiai plečiasi statybų sektorius? Kiek daug naujų rinkos dalyvių atsiranda kiekvienais metais? Ir šiuo atveju kalbame ne tik apie didžiąsias statybas (t.y. didelius komercinių pastatų projektus ar nuosavų namų kompleksus) – kalbame ir apie būsto remontą, renovaciją bei kitus panašius darbus, kuriuos galime pasidaryti ir patys.

Žinoma, galite sakyti, kad remontas namuose yra pernelyg sudėtinga užduotis, kurios negalėsite įveikti savo pačių rankomis, tačiau taip gali atrodyti tik iš pirmo žvilgsnio. Kiekvienas galime atlikti tai, ką kitu atveju patikėtume profesionaliems staliams. Tereikia daugiau dėmesio skirti informacijos paieškai, teorinių žinių kaupimui ir praktinių įgūdžių tobulinimui. Tuomet laikui bėgant daugelis iki tol sudėtingais atrodžiusių darbų taps labai paprasti ir lengvai įveikiami. Trumpiau tariant, nei grindų laminato keitimas, nei juolab sienų dažymas ar jų tapetavimas nebus daug pastangų reikalaujantys darbai. Taigi, kuo turėtumėte pasirūpinti?

Tinkamas požiūris: labai svarbus kiekvieno namuose atliekamo buities darbo aspektas yra tinkamas nusiteikimas. Jei darbą pradedate prastai nusiteikę ir negalvodami apie tobulą galutinį rezultatą, galite neabejoti, kad nepasieksite užsibrėžto tikslo. Be to, tokiu atveju darbas eisis kur kas sunkiau ir nemaloniau.

Įranga: be abejo, kad kiekvienam „pasidaryk pats“ darbui reikia reikiamų įrankių. Nors kiekvienuose namuose gali būti plaktukas ar atsuktuvus, kai kuriems projektams reikia pasitelkti šiek tiek profesionalesnius ir funkcionalesnius įrankius. Nors jų įsigijimui reikės papildomų investicijų, vis dėlto investuosite į ateitį. Kokybiški įrankiai tarnauja daugybę metų, todėl vieną kartą įsigiję perforatorių ar kampinį šlifuoklį – jį galėsite naudoti ne vienerius metus. Be to, nepamirškite ir tvarkymuisi skirtų priemonių, kurių pagalba galėsite sumažinti namuose įsivyrausiantį chaosą. Tokiais atvejais labai puikiai pagelbsti melamino kempinėlės.

Laikas ir įgūdžiai: kaip jau buvo minėta, jei iki šiol visi buities darbai jums būdavo svetimi, pradžioje reikės skirti šiek tiek daugiau laiko įgūdžių tobulinimui. Tačiau nors pradžioje ir bus sudėtinga, bėgant laikui perprasite svarbiausius aspektus ir visas procesas taps paprastesnis.

Finansai: žinoma, tai yra vienas iš svarbiausių aspektų, be kurio retai galime įsivaizduoti įvairių buitinių užduočių atlikimą. Todėl labai gerai įvertinkite biudžetą, kurį galite skirti konkrečiam darbui.

Šiltnamiai ir ekologiškų daržovių bei vaisių auginimas

Pastaruoju metu daugybė žmonių vis daugiau dėmesio ima skirti ekologiškiems sprendimams. Tai reiškia, kad jie siekia maitintis tuo, kas yra natūralu ir sveika. Įprastai tai padaryti būna pakankamai sudėtinga, jei maisto produktai perkami parduotuvėse. Be to, net jei pasirenkamos ekologiškų prekių parduotuvės, tenka patirti nemenkas papildomas išlaidas. Dėl šios priežasties didelė dalis žmonių pradeda vaisius ir daržoves auginti patys, savo namuose ar sodybose. Todėl jei ir jūs norite tai padaryti, kartu užtikrindami, kad ant jūsų kasdienio stalo bus tik patys šviežiausi ir sveikiausi maisto produktai, nepamirškite kelių naudingų patarimų.

SiltnamiaiJei turite sodybą ar nuosavą namą, tuomet jums gali praversti šiltnamiai, kuriuose daržoves užaugintumėte kur kas greičiau ir efektyviau. Žinoma, šiltnamį reikėtų įrengti pavasarį, tinkamai paruošiant ir daržovėms reikalingą dirvą. Ką auginsite šiltnamyje, priklausys tik nuo jūsų lūkesčių. Kaip bebūtų, dažniausiai vartotojai juose augina pomidorus, agurkus, paprikas ir kt. Kita vertus, dalį vaisių ir daržovių galite auginti ir lauke, tam tinkamai paruoštose lysvėse. Pavyzdžiui, tokiu atveju galite pasėti morkas, bulves, svogūnus, česnakus, petražoles, krapus, žirnius, pupeles, cukinijas, aguročius ir kt. Pasirinkimo laisvė yra labai didelė, kadangi Lietuvoje sąlygos auginti daržoves ir vaisius ir tiesiog tobulos. Be abejo, šiuo atveju kalbame tik apie šiltąjį metų laiką.

Tačiau vėlgi, jei save galite vadinti tikrais auksarankiais, daržoves galite auginti ir savo namų viduje ištisus metus. Tam reikėtų pasitelkti hidroponinę sistemą, kurios pagalba galėtume užtikrinti tinkamas sąlygas pasirinktų daržovių auginimui. Be abejo, tam reikia specifinių žinių ir patirties, tačiau jei jūs esate užsibrėžę tikslą ištisus metus maitintis tik savo užaugintais ir labai sveikais maisto produktais, jokiu būdu nereikėtų pamiršti šių patarimų. Kadangi jų pagalba galite užsitikrinti šviežius ir ekologiškus vaisius bei daržoves, kurie padėtų jums papildyti savo kasdienę mitybą ir suteikti savo organizmui daug reikalingų vitaminų bei mineralų. Taigi, domėkitės, kaupkite informaciją ir eksperimentuokite. Galiausiai visa tai jums taps kur kas aiškiau, suprantamiau ir paprasčiau.

VET klinikos paslaugos, augintinio mityba ir priežiūra

VET klinikos paslaugosKiekvienas augintinis nusipelno labai atidžios priežiūros. Jei įsigyjate gyvūnėlį, jokiu būdu į jį negalite žvelgti kaip į žaisliuką. Ir nors nemaža dalis žmonių vadovaujasi būtent tokiu požiūriu, jis tikrai nepadeda už tikrinti pilnaverčio gyvenimo augintiniui. Tiesą sakant, tokiais atvejais nutinka visiškai priešingai. Jei augintinis įsigyjamas ekspromtu ir esant vediniems trumpalaikių emocijų, galiausiai susiduriama su dideliais nepatogumais, kuomet augintinis būna paliekamas likimo valei, jokio dėmesio neskiriant jo kokybiškai priežiūrai. Todėl siekiant, kad taip nenutiktų, prieš įsigyjant naują augintinį, reikėtų labai gerai pagalvoti ar jūs tikrai jo norite ir ar turėsite pakankamai laiko bei jėgų pasirūpinti tinkama jo priežiūra. Jei kruopšti ir reguliari augintinio priežiūra jums nekelia jokių nepatogumų ir jūs puikiai žinote, kad turėsite didelę dalį laiko skirti savo naujajam augintiniui, galite papildyti savo šeimą. Kita vertus, jei iki šiol jūs niekuomet neauginote naminio gyvūno, neabejotinai turėsite labai daug klausimų, į kuriuos reikės gauti tikslius atsakymus. Dėl šios priežasties pateiksime kelis papildomus naudingus patarimus.

 • Nepamirškite, kad bus reikalingos ir VET klinikos paslaugos. Ir šiuo atveju turėtumėte suprasti, kad VET klinika turėtų būti aplankoma ne tik tuomet, kai augintinis susiduria su sveikatos problemomis. VET klinikos paslaugos yra reikalingos ir profilaktinei augintinio sveikatos priežiūrai. Tai reiškia, kad pasirinktiems profesionaliems ir savo darbą puikiai išmanantiems veterinarams savo augintinį reikėtų aprodyti reguliariai. Tai leistų užkirsti kelią patiems įvairiausiems galimiems sveikatos sutrikimams, kartu pagerinant ir jūsų augintinio būklę bei savijautą. Jei nevengsite veterinarų, galite būti tikri, kad jūsų augintinis gyvens ilgiau ir bus sveikesnis.
 • Būtinai pasirūpinkite tinkama augintinio mityba. Nereikėtų manyti, kad augintiniams galima duoti bet kokį maistą – nepaisant to, kokia bebūtų jo kokybė. Toks požiūris yra labai klaidingas ir galintis pakenkti augintinio sveikatai. Lygiai taip pat, kaip ir žmonėms, augintiniams reikia kasdien gauti visus būtiniausius vitaminus ir mineralus, todėl būkite tikri, kad jūsų auginamas gyvūnas valgo sveiką ir subalansuotą maistą.
 • Savo augintiniui skirkite pakankamai daug dėmesio. Kuo daugiau su juo bendrausite, tuo jis bus laimingesnis.

Nuo ko priklauso tvoros kaina?

Dažnai norima, kad tvoros kaina būtų pakankamai nedidelė, ir ieškoma pačių pigiausių sprendimų. Vis dėlto, visada pirmiausia reikėtų įvertinti, ar tvora bus pakankamai saugi, ar nereikalaus ypatingos priežiūros, ir galės tarnauti pakankamai ilgą laiką, ir t.t.  Įvairių siūlomų tvorų pasirinkimas dabar yra tikrai labai platus, todėl svarbu nuspręsti, koks tvoros tipas labiausiai pasiteisintų (segmentinės tvoros, tvoros tinklas, ir t.t.) Rinktis tikrai turime iš ko, todėl visuomet rasite geriausius sprendimus.

Kas turi įtakos tvoros kainai?

 • Tvoros tipas: pavyzdžiui, metalinės kalvio pagamintos tvoros kainuos brangiau nei segmentinės tvoros, tačiau ir vieno, ir kito tipo tvora bus pakankamai ilgaamžė. Jei negalite apsispręsti, koks tvoros tipas geriausiai pasiteisintų, galite pasidomėti, kokia yra nustatyta preliminari vienos ar kitos tvoros kaina – rasite tokių pasiūlymų, kurie būtų prieinami jūsų kišenei;
 • tvoros kainaTvoros kaina priklausys nuo to, kokio ploto teritorija turi būti aptverta: kuo mažesnis bus plotas, tuo pigiau kainuos ir pati tvora;
 • Įvairių įmonių nustatyti tvoros įkainiai gali labai skirtis, tad galite pasidomėti, kokios bendrovės siūlo tvoras geriausiomis kainomis. Neretai informacijos galima rasti internetinėse įmonių svetainėse, arba galite susisiekti internetinėje svetainėje nurodytais kontaktais – galėsite užduoti jums rūpimus klausimus, ir netrukus galėsite apsispręsti, ar pateikta tvoros kaina jus tenkina;
 • Jei bus reikalingas tvoros montavimas, be abejo, kaina bus didesnė. Vis dėlto, tam tikros siūlomos tvoros (pavyzdžiui, segmentinės) nesunkiai montuojamos savarankiškai, tad specialistų pagalbos gali nė neprireikti;
 • Tvoros kaina taip pat gali priklausyti nuo to, kokia reikalinga tvoros spalva, koks bus reikalingas jos aukštis, taip pat nuo to, ar bus montuojami vartai, koks bus jų tipas, ir t.t.

Tvoros kaina priklauso nuo įvairių veiksnių, tačiau ne visada kaina apsprendžia tvoros kokybę. Pigesni sprendimai ne visada yra prastesnės kokybės nei kainuojantys brangiau, tačiau nereikėtų orientuotis vien tik į kainą. Pirmiausia įvertinkite, koks tvoros tipas labiausiai tiktų tveriamai teritorijai, pasidomėkite, kokios tvoros yra geriausiai vertinamos, ir palyginkite,  kokius dominančių tvorų įkainius yra nustačiusios skirtingos įmonės.

Ką daryti, kad vaiko kambario interjeras atitiktų jo lūkesčius

Vaikų kambario baldai

Kiekvieni tėveliai puikiai žino, kad vaikai auga ne dienomis, o valandomis, todėl tai, kas buvo tinkama vakar, šiandien jau gali atrodyti atgyvenę. Todėl jei turite vaikų, turbūt stengiatės pakankamai reguliariai atnaujinti ir jų kambarį. Tai yra labai svarbus ir atsakingas darbas, kadangi bėgant laikui vaikai ima vis labiau reikšti savo nuomonę ir išsakyti pageidavimus, kurie neretai būna pakankamai išskirtiniai ir specifiniai. Todėl jei jūs norite, kad jūsų vaikų kambario interjeras kuo puikiausiai atitiktų jų lūkesčius ir skonį, pirmiausia apie norimus priimti sprendimus turėtumėte pakalbėti ir su savo vaikais – juk nenorite, kad jūsų įgyvendintų darbų rezultatas būtų neatitinkantis jų skonio.

Taigi, suprantama, kad pirmiausia reikėtų pagalvoti apie sienų, lubų ir grindų spalvas. Kai kurie tėveliai savo vaikų kambarį būna linkę išmarginti pačiomis įvairiausiomis spalvomis, tačiau tai tikrai ne visuomet yra teisingas pasirinkimas – ypač, jei spalvos yra labai ryškios ir intensyvios. Jei norite pasiekti patį geriausią rezultatą ir užtikrinti, kad jūsų vaikai savo kambaryje jausis patogiai, jaukiai ir komfortiškai, pasidomėkite, kokius spalvų derinius pataria pasirinkti šios srities specialistai. Tokiu atveju jums bus kur kas paprasčiau priimti teisingiausią sprendimą.

Kai įgyvendinsite minėtą užduotį, labai didelį dėmesį reikėtų skirti ir vaikų kambario baldams (http://unibaldai.lt/vaiku-kambario-baldai/). Suprantama, kad jie turėtų atitikti bendrą vaikų kambario interjerą, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti, kad baldai privalo būti kokybiški, komfortiški ir ergonomiški, atitinkantys jūsų vaikų amžių ir padedantys sukurti labai jaukią atmosferą. Žinoma, kai kuriais atvejais vartotojai neranda jiems patinkančių baldų, todėl pasirenkamos baldų gamybos paslaugos. Tiesą sakant, pastaruoju metu tai yra pakankamai dažnas vartotojų pasirinkimas.

Taigi, kai pasirinksite baldus, taip pat galite pasidairyti ir įvairių originalių jūsų vaiko kambariui tinkančių interjero detalių. Be abejo, nereikia pamiršti, kad vaikai labai dažnai keičia savo nuomonę, todėl susitaikykite, kad jums gali tekti pakankamai dažnai keisti baldų vietą ir vienas interjero detales pakeisti kitomis. Kaip bebūtų, jei norime, kad mūsų vaikai augtų jiems mieloje ir saugioje aplinkoje, pasistengti neabejotinai verta.

Pupos ir didėjantis jų populiarumas

Jei domitės žemės ūkiu ir galvojate pradėti kultivuoti vieną ar kitą žemės ūkio šaką, turbūt ne kartą buvote girdėję, kad pupos Lietuvoje kurį laiką buvo pakankamai nepopuliarios. Tačiau šiomis dienomis pupų populiarumas gerokai išaugo ir kasmet jų derlius yra vis didesnis bei gausesnis. Be abejo, pupos ėmė populiarėti ne tik todėl, kad jos yra labai vertingos ir maistingos, tačiau ir dėl daugybės kitų priežasčių, kurių keletą įvardins „Gruzdžių malūnas“.

PuposNe pirmus metus pastebima, kad įvairių rūšių pupų kaina kyla, todėl natūralu, kad nemaža dalis ūkininkų stengiasi išnaudoti šią galimybę, tokiu būdu padidindami iš žemės ūkio veiklos gaunamas pajamas. Žinoma, būtina paminėti ir „žalinimo“ programą. Žemės ūkį turintys žmonės yra tiesiog priversti kasmet pasėti gerokai didesnį baltymų kiekį turintį derlių. Tai yra vienas iš svarbiausių veiksnių, todėl nuo 2013 m. pupų derlius labai akivaizdžiai auga.

Taip pat reikėtų paminėti ir pupų naudą auginant kitas kultūras. Tai dar vadinama sėjomaina. Kai pupų derlius nuimamas, dirvoje lieka pupų šaknys, kuriose yra azotą savyje kaupiančių bakterijų. Jos turi didžiulį teigiamą poveikį įvairiems toje pačioje dirvoje auginamiems augalams. Ūkininkai, kurie nori geresnio pomidorų, agurkų ir kitų daržovių derliaus, nepraleidžia progos visų pirma pasėti pupas ir nuimti jų derlių, o tik tuomet imtis kitų kultūrų auginimo.

Kaip jau buvo minėta, pupų nauda žmogaus organizmui yra neginčijama. Jos yra puikus baltymas. Kaip turbūt gerai žinote, mūsų organizmas kasdien privalo gauti pakankamą kiekį baltymų, angliavandenių ir gerųjų riebalų. Tuo tarpu neretai suvartojamų baltymų kiekis būna didesnis už angliavandenių ar riebalų kiekį. Taigi, natūralu, kad pupų suvartojimas didėja – juolab, kad jose esančius baltymus mūsų organizmas geba labai lengvai ir efektyviai įsisavinti. Be abejo, lyginant su kitomis daržovėmis ar maisto produktais, vartotojams pupos yra gerokai patrauklesnis produktas kainos atžvilgiu, o tai reiškia, kad vartotojai gali kur kas daugiau sutaupyti, tuo pačiu metu papildydami savo kasdienės mitybos racioną labai naudingomis medžiagomis.

Pirties krosnis: tobulumas už nedidelę kainą

Pirties krosnisPirtis – vienas populiariausių namų priestatų paskutiniu metu. Jeigu tik kieme yra galimybė – pirtis gali būti puiki investicija, kuri leis pailsėti, pamiršti fizinius ir psichologinius dienos rūpesčius. Kadangi vis daugiau žmonių tikina, kad pirtis jiems yra puiki poilsio galimybė – nustojama keliauti į viešas pirtis ir paprasčiausiai žmonės pradėjo statytis nuosavas.

Pirties krosnis – visos patalpos pagrindas. Tinkamiausios krosnies pasirinkimas gali garantuoti, kad tokiu atveju ir pirtyje visada bus šilta, tačiau nerizikuosite perkaisti ar apsunkinti sau pirties uždegimo darbus.

Kokia krosnis yra gera krosnis?

Net ir geriausi savo srities specialistai negali garantuoti, kad konkrečiai jų nurodyta krosnis yra geriausias pasirinkimas, kuris gali garantuoti aukščiausią kokybę. Paprasčiausiai, pasirinkimas platus ir skirtingi pliusai bei minusai lemia ir skirtingą kokybę. Tad priklausomai nuo tam tikrų poreikių reikia ir konkrečios krosnies.

 1. Karšto vandens šildymas. Labai patogu, kai krosnis tuo pačiu turi vietą, kurioje galima padėti puodą vandeniui šildyti. Tokiu atveju įprasta krosnis turi daugiau funkcijų. Nuostabu, kad būna net priepirtyje galima išsivirti sriubą!
 2. Užtektinas šilumos davimo kiekis. Apsiskaičiuokite, koks šilumos kiekis Jums yra reikalingas, kad apšildytų visą pirtį ir tuo pačiu kad kūrentų kuo ilgesnį laiko tarpą.
 3. Patogus kūrenimas. Įvertinkite, kad kūrenimo sistema būtų patogu. Jeigu kiekvieną kartą norint įdėti malkų reikės labai lankstytis – tokiu atveju tai bus itin nepatogu.
 4. Galiausiai, pirtis krosnis gali būti visos pirties akcentas ir gražiausia sistema, kuri susikuria estetiškiausią vaizdą.

Kaip montuoti krosnį? Ar verta pačiam?

Jeigu norite, kad pirties krosnis Jums sėkmingai tarnautų – tokiu atveju rekomenduojame montavimo darbus palikti profesionalams, kurie yra pasiruošę atlikti visus darbus ir garantuoti, kad krosnis kokybiškai veiks ilgą laiko tarpą.

Nors montuodamas pats sutaupysite pinigų, tačiau retam neturint patirties pavyksta pačiam sėkmingai atlikti montavimo darbus.

Gera krosnis sudaro didžiąją dalį puikios pirties. Jeigu jau nusprendėte investuoti į krosnį – tokiu atveju rekomenduojame apgalvoti kuo daugiau detalių ir skirti tokią investiciją, kuri užtikrintų kokybę.

Kad buities darbai nebūtų sudėtingi

dziovykliu-remontasDaugybei žmonių jų kasdienė buitis kelia nemažai rūpesčių ir streso. Vien pažvelgus į statistiką, matyti, kad retam vartotojui patinka įprastiniai namų ruošos darbai. O ką jau kalbėti apie tuos atvejus, kai sugenda tam tikri buityje dažnai naudojami prietaisai ir būna reikalingas šaldytuvų, kaitlendžių, skalbimo mašinų ar džiovyklių remontas. Tai reikalauja ne tik daug laiko, tačiau ir papildomų investicijų. Tuomet, kai susumuojami visi pakankamai dažni nepatogumai, pasidaro aišku, kodėl vartotojams buities darbai nekelia jokių teigiamų emocijų.

Žinoma, galite sakyti, kad iki šiol jums nekildavo jokių rūpesčių ar nepatogumų, nes esate darbštūs ir daugelį užduočių sugebate atlikti savo rankomis, tačiau tuo pasigirti gali anaiptol ne kiekvienas. Ir ne tik todėl, kad jie neturėtų reikiamos patirties ar žinių – kur kas dažniau trūksta laisvo laiko, kurį būtų galima skirti namų ruošos darbų įgyvendinimui.

Pavyzdžiui, juk puikiai suprantama, kad didžioji dalis mūsų namuose esančių buitinės technikos prietaisų yra naudojami tam, kad palengvintų mūsų kasdienybę ir leistų mums sutaupyti kur kas daugiau laiko. Tai akivaizdus faktas, todėl natūralu, kad dažniausiai stengiamasi įdėti mažiausiai pastangų, pasiekiant tokį patį puikų rezultatą. Elementariu, tačiau puikiu pavyzdžiu galėtų tapti drabužių skalbimas ir jų džiovinimas. Anuomet pasinaudojus skalbimo mašina, šlapi drabužiai dažniausiai būdavo kabinami ant radiatorių arba nešami į lauką. Tuo tarpu šiandien to daryti nėra jokios būtinybės, kadangi dauguma vartotojų turi skalbimo mašinas su integruotomis džiovinimo funkcijomis arba naudoja atskiras džiovykles. Tai labai patogu ir praktiška, kadangi nebelieka būtinybės džiauti drabužius ir laukti kol jie pagaliau išdžius. Kita vertus, negalima pamiršti, kad kuo dažniau savo kasdienybėje naudojame vieną ar kitą buitinės technikos prietaisą, tuo greičiau galime tikėtis pasirodant tam tikriems jo gedimams. Tačiau vėlgi, jei į pagalbą pasitelkiame efektyvius ir mūsų laiką taupančius sprendimus, visų atsiradusių problemų šalinimas gali būti gerokai paprastesnis ir greitesnis.

Taigi, kaip jau supratote, buities darbai nebūtinai turi būti labai sudėtingi ir varginantys. Jei kaskart galvosite apie pranašiausius sprendimus – viskas gali vykti gerokai lengviau.