Kodėl neverta vengti siaubo filmų

Siaubo filmai

Žmonės, kurie nemėgsta siaubo žanro filmų, niekaip negali suprasti, ką kiti žiūrovai juose įžvelgia tokio jaudinančio ir malonaus. Tačiau reikėtų pabrėžti, kad siaubo filmai gali ne tik jaudinti ir smagiai nuteikti, tačiau taip pat suteikti daug naudos mūsų sveikatai. Taip, jūs supratote visiškai teisingai – turėjome galvoje sveikatą. Nors iš pažiūros gali atrodyti, kad siaubo filmai niekaip negali būti su tuo susiję, vis dėlto praktika ir atlikti tyrimai rodo ką kitą. Taigi, apie šiuos faktus verta pakalbėti išsamiau.

Turbūt žinote, kad žiūrint siaubo filmus, mūsų organizme pasigamina daugiau adrenalino. Atlikti tyrimai parodė, kad žmonės, kurie kenčia nuo depresijos, dažnai susiduria su adrenalino lygio sumažėjimu. Todėl jei žmogus jaučiasi neramus ar jį yra apėmusi depresija, neįstengiant susigrąžinti to nuostabos jausmo ir didelio jaudulio, siaubo filmai gali suaktyvinti adrenalino liaukų veiklą. Adrenalinas ir baimė, kurią sukelia siaubo filmai, suaktyvins jūsų smegenų veiklą, per visą kūną paskirstant išsiskyrusį adrenaliną. Tai bus lyg didelis natūraliai pagamintos energijos pliūpsnis, todėl pasijusite kur kas geriau ir būsite laimingesni.

Žinoma, nereikia pamiršti, kad žiūrėdami filmus mes galime bent kuriam laikui atitrūkti nuo kasdienių problemų, neduodančių mums ramybės. Kai susitelkiame į ekrane matomą „siaubą“, negalime daugiau apie nieką kitą galvoti, todėl visiškai atsiribojame nuo įprastinių rūpesčių. Nors atrodytų, kad visa tai paradoksalu, tačiau galiausiai mes jaučiamės kur kas geriau ir stabiliau, nes išgyventa baimė žiūrint pasirinktą siaubo filmą, padeda lengviau įveikti mus slegiančius rūpesčius.

Be to, atliktų tyrimų metu buvo nustatyta, kad siaubo filmai gali veikti kaip anestetikai. Trumpiau tariant, šio žanro filmai padeda mums sumažinti jaučiamą skausmą. Žiūrint siaubo filmus mūsų organizme išsiskiria labai daug medžiagų, tarp kurių yra jau minėtas adrenalinas, seratoninas, dopaminas ir kt. Jų poveikis yra labai panašus į anestetikų. Be abejo, reikėtų įvardinti ir siaubo filmų teigiamą poveikį kovojant su mūsų baimėmis. Kai žiūrėdami siaubo filmą matome įvairius šiurpą keliančius dalykus, pasibaigus filmui į vieną ar kitą mus aplankydavusią baimę žvelgiame visiškai kitaip.