Kaip visada turėti laisvo laiko

Dauguma žmonių kiekvieną dieną skundžiasi laiko stoka. Esą visą laiką „suryja“ darbas, kiti reikalai ir nelieka laiko dalykams, kurie teikia daugiausia malonumo ir padeda pailsėti. Tiesą sakant, laiko sau visada yra, tereikia žinoti keletą gudrybių, kuriomis šiandien ir pasidalinsime.

  1. Buhalterines paslaugosAtlikite sunkiausius darbus pirmiausia. Juk daugiausia laiko atima ne patys darbai, o jų atidėliojimas. Išsiugdykite įprotį kiekvieną dieną pradėti su sunkiausiomis tos dienos užduotimis. Galbūt jūsų sąraše jau seniai įtrauktas darbas pavadinimu: „buhalterines paslaugos“ ar „vizitas pas gydytoją“. Neatidėliokite ir atlikite tuos darbus kaip įmanoma greičiau. Taip ne tik atsikratysite sudėtingos užduoties, bet ir jausitės produktyviau, kas padės atlikti kitus dienos darbus dar greičiau ir geriau.
  2. Ribokite laiką internete. Skirkite valandą, daugiausia dvi socialinių tinklų tikrinimui ir bendravimui juose. Toks įprotis ne tik žalingas jūsų sveikatai, bet ir trukdo bendrauti su žmonėmis realiame gyvenime. Nerašykite komentaro po draugo nuotrauka – geriau paskambinkite jam ir pasiūlykite susitikti. Taip puikiai praleisite laiką ir sustiprinsite savo ryšius su bičiuliais. Patartina kasdien išjungti belaidį internetą namuose, nustatyti lėktuvo režimą telefone ir tiesiog ramiai pabūti „šioje akimirkoje“. Taip greitai pastebėsite, kad laiko sau ir veikloms, kurios tikrai įdomios ir svarbios, pakanka.
  3. Įtraukite poilsį į privalomų darbų sąrašą. Kartais gali atrodyti, kad skambutis klientui ar susitarimas dėl susitikimo su kolega yra patys svarbiausi reikalai jūsų gyvenime. Taip yra todėl, kad jie visada būna įrašyti raudona spalva didžiulėmis raidėmis jūsų dienotvarkėje. Žinoma, jei norite sėkmingai kilti karjeros laiptais, privalote atlikti šiuos dalykus kuo geriau. Kita vertus, negalima pamiršti ir savo poreikių, tad nuo šiandien pradėkite įtraukti tai, kas jums įdomu į kasdienių darbų sąrašą. Galite pradėti nuo smulkmenų, pvz., „ramiai, neskubant atsigerti kavos ryte“ ir pereiti prie didesnių planų: „praleisti šeštadienio vakarą gamtoje su draugais“. Matydami tokias užduotis savo užrašinėje žinosite, kad privalote juos atlikti be pasiteisinimo.

Taigi, laiko sau visada yra, tereikia mokėti susidėlioti prioritetus. Nuspręskite, kas jums iš tiesų svarbiausia ir skirkite laiko toms veikloms atlikti. Niekas kitas to už jus nepadarys.