IT

Internetinis įmonės tinklalapis ir jo kūrimas

Interneto svetainė šiandien yra tikrų tikriausia būtinybė. Be internetinio tinklalapio negali išsiversti nei viena įmonė. Ir net jei pasitaiko atvejų, kuomet viena ar kita įmonė neturi savo tinklalapio, tai yra tik išimtis iš taisyklės. Jei verslas nėra matomas internete, jis praranda labai didelį konkurencinį pranašumą. Juk jei tiek daug šiuolaikinių vartotojų jiems aktualios informacijos ieško internetu, nėra jokios priežasties nebūti matomiems internete. Todėl jei jūs ką tik pradėjote savo naują verslą, nepamirškite, kad jums yra tiesiog būtina pasirūpinti savo naujuoju įmonės internetiniu tinklalapiu. Be abejo, jums visų pirma reikėtų pagalvoti apie internetinius tinklalapius kuriančius specialistus, kurių šiuolaikinėje rinkoje yra daugybė, todėl pasinaudokite internetu ir peržiūrėkite skirtingų bendrovių internetinius tinklalapius.

Žinoma, galbūt nepatyrusiam vartotojui, kuris iki šiol niekuomet nebuvo susidūręs su tokiomis paslaugomis, gali kilti daug įvairių klausimų, todėl jei jums bus sudėtinga nuspręsti, kuri bendrovė galėtų būti pati tinkamiausia, iš anksto galite sudaryti savo pagrindinių prioritetų sąrašą, į kurį atsižvelgdami pasirinktumėte ir tokias paslaugas siūlančią bendrovę. Kaip bebūtų, labai svarbu atsižvelgti į kelias svarbias detales, iš kurių viena yra patirtis, o kita – atliktų darbų pavyzdžiai. Viena ir kita yra tarpusavyje labai glaudžiai susiję. Jei įmonė turi daug patirties, akivaizdu, kad ji galės pateikti ir daugybę iki tol atliktų darbų pavyzdžių. Vertindami atliktų darbų pavyzdžius, jūs galite suprasti, koks yra jų darbo stilius ir profesionalumo lygis. Be to, tokiu atveju jūs galite pasisemti ir įvairių idėjų, kurias galbūt norėtumėte pritaikyti ir savo internetinio tinklalapio atveju.

Taigi, kaip jau supratote, paiešką turėtumėte atlikti internetu. Jei į internetinę paiešką įrašysite „internetinių svetainių kūrimas“ ar bet kurią kitą panašią frazę, paieškos rezultatų puslapiuose surasite tokių bendrovių tinklalapius kaip subconit.lt. Tuomet turėtumėte neskubėdami peržiūrėti juose pateikiamą informaciją ir palyginti atliktų darbų pavyzdžių kokybę. Jei iškiltų papildomų klausimų, atsakymus į juos galite gauti tiesiogiai susisiekę su pasirinktais specialistais, kurie jus konsultuos ir padės lengviau apsispręsti.

Ne visi siaubo filmai dabar platinami legaliai

siaubo filmaiNors jeigu jums ir patinka siaubo filmai, tai dar nereiškia, kad juos galite žiūrėti nelegaliai ir dėl to nesulaukti pasekmių. Ne vienas interneto vartotojas apskritai nežino ką reiškia autorių teisės. Daug filmų tinklapių pažeidžia autorių teises publikuodami įvairius kūrinius neturėdami leidimo. Įdomiausia tai, kad autorių teisės pažeidžiamos ir tuomet, kai tuos nelegaliai platinamus kūrinius internete žiūri vartotojai. Tai reiškia, kad jums nežinant, gali būti atliekami teisėsaugos tyrimai, kurių metu bus nustatyta jūsų tapatybė. Jeigu taip nutiktų, nenustebkite, jeigu pas jus atvyks policija ir konfiskuos jūsų kompiuterinę įrangą. Nesvarbu ar tai būtų siaubo filmai ar kažkokio kito žanro kūriniai – juos žiūrėti reikėtų tik legaliai.

Jeigu galvojate kokiai būdai būtų galima žiūrėti siaubo filmus legaliai, tuomet reikėtų plačiau pasidomėti kaip veikia autorių teisių apsaugos įstatymas. Paprastai kalbant, filmus internete jūs galite žiūrėti tik tam tikruose portaluose – tuose, kuriuos turi licencijas. Jeigu tai eilinis filmų tinklapis, kuris nieko apie save nepateikia, tuomet yra nemaža tikimybė, kad jis filmus platina nelegaliai. Tai, kaip minėta pradžioje, sukeltų rūpesčių ir jums.

Legaliai siaubo ir kitų žanrų filmus galite žiūrėti specialiose filmų platformose, per televiziją arba tiesiog įsigiję diską. Paskutinis variantas yra saugiausias. Aišku, tai reiškia, kad filmai diskuose turi būti perkami tam tikrose vietose, o ne iš neaiškių asmenų. Kai kurie filmų platintojai patys perka diskus, siekiant išgauti aukščiausios kokybės filmus. Turėkite galvoje, kad filmai yra skirti asmeniniam žiūrėjimui, o ne platinimui. Tad, jeigu filmas pirktas diske ir jis įkeltas į kažkurią interneto svetainę, vadinasi autorių teisės bus pažeidžiamos. Tuomet bus baudžiamas tas asmuo, kuris tą filmą paplatino. Aišku, baudžiami gali būti ir tą filmą žiūrėję asmenys, tačiau labai sunku nustatyti tokių žmonių tapatybes. Dėl šios priežasties dažniausiai gaudomi tik nelegalių filmų platintojai ir tiek.

Kaip bebūtų, norint siaubo filmus žiūrėti legaliai, tiesiog reikėtų atsargiau rinktis vietas, kuriose jie platinami. Jeigu nenorite jokių problemų, tuomet reikėtų domėtis jūsų pasirinktu filmų portalu.

Naujas verslas ir svarbūs sprendimai

kiro.lt

Ką tik įsteigėte savo pirmąją nuosavą įmonę? Svarstote, kokias užduotis jums yra būtina atlikti? Kaip bebūtų, galite būti tikri, kad žengiant pirmuosius žingsnius verslo pasaulyje visuomet iškils daugybė darbų, kuriuos bus būtina atlikti tinkamai ir labai profesionaliai. Nuo to tiesiogiai priklausys ir jūsų pasiekiamas rezultatas. Kita vertus, turėtumėte atminti keletą labai svarbių kiekvieno verslo sudedamųjų dalių, kurių jokiu būdu nevertėtų pamiršti nei vienam pradedančiajam verslininkui.

Visų pirma atminkite, kad jūsų verslas turėtų būti matomas internete. Tai reiškia, kad jūsų verslui yra būtinas tinklalapis. Jei iki šiol manėte, kad tinklalapis galės palaukti ir jums vertėtų susitelkti į kitus darbus, labai klydote. Jūsų įmonės tinklalapis yra jūsų verslo veidas internete, todėl turite pasirūpinti, kad tinklalapis būtų labai profesionalus ir atitinkantis visus šiuolaikinius standartus. Norėdami tai pasiekti, turėtumėte kreiptis į šios srities specialistus, pvz., kiro.lt, kurie turi ilgametę tokio darbo patirtį ir gali pasiūlyti pačius kokybiškiausius sprendimus. Tai užtikrintų, kad naujasis jūsų įmonės tinklalapis būtų paveikus ir patogus vartotojams. Tai reiškia, kad padidėtų tinklalapio pasiekiamumas ir pagerėtų vartotojų patirtis.

Taip pat labai svarbu, kad pasinaudotumėte tikslinėmis reklamos priemonėmis. Jūsų tinklalapis turėtų būti pastebimas jūsų potencialiems klientams. Tai reiškia, kad jums yra būtina sudaryti efektyvų marketingo planą, kurį sistemingai įgyvendintumėte. Puikiai suprantama, kad jei jūs iki šiol niekuomet neturėjote tokios patirties ir nežinote, kokios šiuolaikiškos marketingo priemonės galėtų būti tinkamiausios, turėtumėte kreiptis į patyrusius marketingo specialistus, kurie jums galėtų pasiūlyti pačius tinkamiausius marketingo variantus.

Kaip bebūtų, visuomet turėtumėte labai didelį dėmesį skirti savo teikiamų paslaugų ar parduodamų prekių kokybei. Jei jūs klientai bus patenkinti tuo, ką jiems siūlote, gerinsite savo verslo vardo žinomumą ir pritrauksite vis daugiau naujų klientų. Be abejo, tai yra nuolatinis procesas, todėl pasistenkite kokybei didelį dėmesį skirti nuolatos. Be to, nepamirškite, kad turėtumėte atsižvelgti ir į jūsų tiesioginių konkurentų priimamus sprendimus. Tokiu būdu jūs galėsite lengviau pakoreguoti savo verslo strategiją.

Internetinė parduotuvė užtikrina dar geresnes apsipirkimo sąlygas

Nors kai kuriems žmonėms lankymasis prekybos centruose teikia malonumą, tačiau didžioji dalis pirkėjų mieliau rinktųsi tokias pardavimo vietas, kuriose prekių įsigijimas būtų greitesnis. Viena tokių galimybių – tai internetinė parduotuvė, kurioje kiekvienas gali apsipirkti sugaišdamas daug mažiau laiko. Tuo laiku, kai Lietuvoje pasirodė internetinė prekyba (tai buvo ne taip ir seniai), į šį reikalą buvo žvelgiama gana skeptiškai, tačiau dabar toks pasirinkimas tampa vis dažnesnis. Visada galima išsirinkti tokią internetinę parduotuvę, kuri pasiūlytų jus labiausiai dominančių prekių, ir taip pat visada galima pasirinkti gana universalias prekybos vietas, kuriose siūloma įsigyti labai įvairių kategorijų prekių.

Taigi, kodėl internetinė parduotuvė gali geriausiai pasiteisinti?

 • Joje įsigyti prekių galima greičiau, ir apsipirkimas nereikalauja derinimosi prie parduotuvės darbo laiko. Nesvarbu, kur būtumėte – darbe, namuose, ar, galų gale, kelionėje, bet kuriuo atveju galėsite užsisakyti tam tikrų reikalingų prekių. Nesvarbu, nei kada tam rasite šiek tiek laiko, nei kur būsite – juk apsipirkimui internetinėje erdvėje dažniausiai prireikia vos kelių minučių, ir tam tereikia turėti kompiuterį ar kitą išmanųjį įrenginį ir internetą;
 • Internetinė parduotuvėInternetinė parduotuvė vis labiau tobulinama, todėl išsirinkti prekių pirkėjams tampa vis paprasčiau. Dažna internetinė parduotuvė yra pritaikyta apsipirkimui naudojantis ne tik kompiuteriu, bet taip pat ir išmaniuoju telefonu (taigi, apsipirkti galite ir važiuodami visuomeniniu transportu, stovėdami parduotuvių kasose, ir t.t.);
 • Internetinė parduotuvė pirkėjams visada gali pasiūlyti pakankamai platų produkcijos pasirinkimą. Šiuo metu gali būti pasirenkama ne tik specializuota internetinė parduotuvė, bet taip pat ir universali, kuri gali pasiūlyti daugybę skirtingų prekių kategorijų;
 • Tokias parduotuves dažnai nusprendžiama rinktis ir dėl mažesnių kainų. Dažnai kainų palyginimas fizinėse parduotuvėse yra pernelyg sudėtingas, ir tam tenka skirti iš tiesų nemažai laiko, tačiau tuomet, jei apsiperkama internetu, viskas vyksta kur kas greičiau bei sklandžiau. Jei viena internetinė parduotuvė negalės pasiūlyti palankių prekių kainų, tikėtina, kad galės pasiūlyti kita, ir tikrai rasite tinkamiausias pasirinkimo galimybes;
 • Internetinė parduotuvė gali pasiūlyti kelis skirtingus prekių pristatymo bei atsiskaitymo metodus, todėl pirkėjai gali rinktis, kokios galimybės jiems yra pačios priimtiniausios. Paprastai yra siūloma atsiskaityti ne tik bankiniu pavedimu, bet ir grynaisiais pinigais ar išsimokėtinai, o prekių pristatymas taip pat galimas keliais skirtingais metodais.

Kaip pateikti prekių užsakymą?

 • Dažna internetinė parduotuvė leidžia pirkėjams rinktis prekes pagal kategorijas. Nusprendę, kokių konkrečių prekių ieškosite, paprasčiausiai galėsite pasirinkti atitinkamą prekių kategoriją, ir nustatyti tam tikrus atrankos kriterijus. Pavyzdžiui, jei ieškosite tam tikros buitinės technikos, galėsite pasirinkti dominančias technines savybes, gamintoją, kainą, ir t.t. Visa tai leis pagreitinti prekių paiešką, tad gana greitai galėsite nuspręsti, kokie sprendimai galėtų būti pačiais geriausiais;
 • Pasirinkę jus dominančias prekes galėsite išsirinkti prekių pristatymo būdą, kurie gali būti labai skirtingi. Gali varijuoti ne tik tai, kiek laiko truks prekių pristatymas, bet taip pat ir tai, kokia bus jo kaina. Internetinė parduotuvė gali pasiūlyti ne tik prekių siuntimą tam tikru metodu, bet taip pat ir atsiėmimą fizinėje prekybos vietoje (paprastai toks pasirinkimas papildomai nekainuoja). Palanku yra tai, kad prekes galima atsiimti iš karto po to, kai užsakymas yra paruošiamas, taigi, tai gali būti puikia pasirinkimo galimybe, kada prekes norima gauti greičiau;
 • Internetinė parduotuvė taip pat siūlo pirkėjams rinktis patogiausią atsiskaitymo būdą. Dažniausiai nusprendžiama prekes apmokėti bankiniu pavedimu (ar naudojantis pinigų perlaidos sistema), tačiau pasirinkimo galimybės tuo neapsiriboja. Taip pat palankiu sprendimu gali būti atsiskaitymas grynaisiais arba lizingu (pastaroji galimybė ypač pasiteisina tada, jei pirkiniai yra gana brangūs);
 • Galiausiai jums beliks patvirtinti užsakymą, ir palaukti, kada siunta bus paruošta atsiėmimui ar pristatyta pasirinktu adresu. Internetinė parduotuvė paprastai informuoja, kada užsakymas yra paruošiamas ir išsiunčiamas, tad jums tikrai nereikės spėlioti, kada siunta bus pristatyta ar paruošta atsiimti.

Nepamirškite, kad…

Apsiperkant internetu labai svarbu nurodyti savo tikslius duomenis – jei nurodytas adresas (ar prekių gavėjas) bus nurodytas netiksliai ar su klaidomis, gali kilti keblumų prekes pristatant ar jas atsiimant. Kad taip nenutiktų, atidžiai pildykite pristatymui reikalingus duomenis, ir pasidomėkite, kiek laiko truks prekių pristatymas. Internetinė parduotuvė dar pateikiant užsakymą nurodo, kiek laiko gali tekti palaukti pasirinktų prekių, todėl tai padės paprasčiau nuspręsti, ar šis pasirinkimas bus iš tiesų palankus. Tuo atveju, jei rinksitės prekių atsiėmimą pardavėjo būstinėje, pirmiausia sulaukite pranešimo, kad jau galima atsiimti prekes, ir tik tada vykite jų atsiimti. Internetinė parduotuvė paruoštas siuntas paprastai saugo tam tikrą numatytą laikotarpį, tad vertėtų pasidomėti, per kiek laiko galėsite atsiimti prekes (jei labai uždelsite, užsakymas gali būti anuliuojamas). Jei kiltų tam tikrų klausimų, tiesiog kreipkitės į pardavėjus, kurie tikrai pateiks visus atsakymus į kylančius klausimus.

Bitkoinai kai kuriais atvejais gali būti susekami

bitkoinaiNiekaip neapsisprendžiate į kokią virtuali valiutą investuoti pinigus, jog tokia investicija kuo greičiau atsipirktų? Ne paslaptis, kad bitkoinai yra bene geriausias pasirinkimas. Tai populiariausia virtuali valiuta, kurios vertė ypač dažnai kyla. Žinoma, ketinantiems investuoti verta iš anksto pasidomėti visais trūkumais ir privalumais. Tikrai nebus taip lengva atgauti pinigus per trumpą laiką. Visi investuotojai supranta kas yra riziką ir kaip su tai kovoti, todėl ir jums būtų neprošal pasidomėti kaip viską daryti tinkamai. Jeigu turite nemažai pinigų, kuriuose norėtumėte investuoti į virtualią valiutą, tuomet turite žinoti, kad bitkoinai gali būti įsigyjami keliais būdais.

Pirmiausia turite žinoti, kad bitkoinai yra pardavinėjami tiek įprastose keityklose, tiek ir paprastų žmonių. Keityklose įsigyti bitkoinus yra saugiau, nes vis dėlto – jos užtriktina, jog savo įsigytą valiutą tikrai gausite. Be abejo, reikėtų rinktis tik žinoma valiutos keityklas, o ne neaiškias vietas, kuriose galite būti apgauti. Kas liečia bitkoinų įsigijimą iš žmonių, turite žinoti, kad ne visi jie yra patikimi. Kadangi bitkoinai yra decentralizuota valiuta, vadinasi jos niekas nekontroliuoja. Trumpai tariant, jeigu jus apgaus t.y. jeigu negausite savo bitkoinų po pinigų sumokėjimo, vargu ar teisėsauga galės jums padėti. Dėl šios priežasties reikėtų ypač nuodugniai pasidomėti valiuta prekiaujančiu žmogumi, iš kurio ketinama ją pirkti. Jeigu tai sukčius, kuris internete turi labai daug neigiamų atsiliepimų, tuomet nereikėtų tikėtis, kad viskas pavyks be nesklandumų. Jeigu norite šventos ramybės, patartina bitkoinus pirkti iš žinomų keityklų, kurios niekaip neapgaudinėja žmonių.

Perkant bitkoinus, būtina elgtis atsargiems, jeigu viskas daroma slepiant mokesčius. Matote, bitkoinų vertė nuolatos kinta, tad jeigu kažkokiu būdu iš šios valiutos pasipelnysite, tuomet reikės sumokėti mokesčius. Trumpai tariant, jeigu bitkoinus perkate ir parduodate naudodamiesi lietuviškomis banko sąskaitomis, tuomet nereikėtų nusiteikti optimistiškai, kad VMI nieko nesuseks. VMI negali matyti operacijų, kurios atliekamos naudojant bitkoinus, tačiau ji gali matyti pervedimus, kurie atliekami naudojant bankines sistemas. Tad, norintiems viską daryti anonimiškai, reikėtų atsargiau elgtis su šios valiutos pirkimo procesu.

Interneto puslapių kūrimas: ar visuomet tai kainuoja daug?

interneto puslapiu kurimasInternetinius puslapius kuriantys specialistai nerimauja, jog dėl į rinką besibraunančių nepatikimų specialistų klientams tenka leisti gerokai didesnes sumas. Visiems galvojantiems apie interneto svetainių kūrimo paslaugų užsakymą, siūloma pasidomėti kas nutinka kreipiantis į mėgėjus arba visiškai neprofesionalius specialistus, apie kurių paslaugų kokybę jau sklando daug neigiamų kalbų. Interneto puslapių kūrimo kainos dažniausiai išduoda ir paslaugų kokybę – kuo kaina mažesnė, tuo labiau tikėtina, kad paslaugų kokybė pus prastesnė. Žinoma, tai netaikoma tais atvejais, kuomet vieno specialisto paslaugų įkainis yra mažesnis vos keliais eurais nei kažkurio kito. Labiausiai dėmesį siūloma atkreipti į tuos specialistus, kurie dirba už keletą kartų mažesnius paslaugų įkainius.

Interneto svetainių sukūrimo kainos niekuomet nėra mažos.

Nors iš pažiūros atrodo, jog klientas užsisako ne itin daug darbo ir pastangų reikalaujančią svetainę, jis vis tiek sumoka gana nemažą sumą. Taip jau yra  – Lietuvoje ir kitose šalyse tinklapių kūrimo paslaugos yra gana brangios, nes jos yra labai paklausios. Kaip pradžioje minėta – kainos dažniausiai parodo ir paslaugų kokybę. Tad, jeigu ieškote specialisto, tai pirmiausia kreipkitės į kelis ir žiūrėkite kokią daugmaž kainą nustato kiekvienas. Tokiu būdu bus lengviau susigaudyti kokios yra rinkos kainos. Štai, jeigu kažkuris specialistas pasiūlo tokią kainą, kuri yra kelis kartus mažesnė nei nurodė kiti specialistai, tai tokiu atveju į tokį tinklapių kūrėją kreiptis nereikėtų, jeigu nenorite problemų. Norint sužinoti preliminarias tinklapių kūrimo kainas užtenka pasinaudoti paieškos sistemomis.

Jeigu paieškos sistemose suvestumėte terminą „Internetinio puslapio kūrimas kaina“, tai kaipmat gautumėte paslaugų teikėjų svetainių nuorodas, o jas paspaudę, sužinosite kokias preliminarias kainas jie nustato.

Interneto puslapių kūrimas visada pareikalauja nemažo biudžeto.

Tiems, kurie galvoja, kad kažkoks studentas viską padarys kruopščiai vos už kelis eurus, reikėtų patiems pasidomėti tinklapių kūrimo subtilybėmis. Dabar galima greitai išmokti minimalias interneto svetaines suskurti ant viešų turinio valdymo sistemų. Tokiu atveju netgi būtų saugiau viską daryti patiems, nes nežinia ką neaiškūs studentai padarys su jūsų tinklapiu. Interneto puslapių kūrimas bet kokiu atveju turi būti užsakomas iš sąžiningų specialistų už adekvačią kainą.

Kas dažniausiai apsiperka internetu?

Internetu kasdien naudojasi tikrai nemaža dalis Lietuvos gyventojų. Vieni jų čia tik perskaito dienos naujienas, kiti moka mokesčius, bendrauja socialiniuose tinklalapiuose, apsiperka internetu, ir t.t. Internetinė parduotuvė dabar yra pasirenkama ne taip ir retai, tad įdomu, kokie interneto vartotojai tokį apsipirkimo būdą pasirenka dažniausiai, ir kokia dalis gyventojų apsiperka būtent tokiu būdu.

Staigus internetinės prekybos augimas

220Dar 2011 metais internetu apsipirko tik 10,8 procento Lietuvos gyventojų, tačiau per metus apsiperkančiųjų skaičius šoktelėjo net 70 procentų, o tai reiškia, kad tokiu būdu 2012 metais apsipirko jau 18,5 procento mūsų šalies gyventojų. Internetinė parduotuvė vėlesniais metais buvo pasirenkama dar dažniau, ir šiandien šis skaičius ženkliai padidėjęs. Per metus internetu bent kartą apsiperka 49 procentai Lietuvos gyventojų.

Kodėl pasirenkama būtent internetinė parduotuvė?

 • Vis daugiau žmonių ieško būdų sutaupyti laiko, tad internetinė parduotuvė gali būti iš tiesų palankia pasirinkimo galimybe – juk čia apsipirkti galima kur kas greičiau;
 • Internetinė parduotuvė padeda sutaupyti pinigų, nes kainų palyginimas internetinėje erdvėje yra kur kas paprastesnis;
 • Gerėja gyventojų finansinė padėtis, tad jie gali sau leisti apsipirkti dažniau;
 • Internetinėse parduotuvėse galima daug greičiau rasti tam tikrų dominančių prekių, ir tam nereikia ypatingai daug pastangų. Dauguma internetinių parduotuvių siūlo iš tiesų patogų prekių rikiavimą, ir tai padeda dar paprasčiau išsirinkti prekes;
 • Galima pasirinkti, kaip norėtumėte atsiskaityti už prekes, ir kokiu būdu prekės turėtų būti pristatomos. Dauguma parduotuvių siūlo kelias pasirinkimo galimybes, tad visada galima nuspręsti, ką vertėtų pasirinkti;
 • Pardavėjai gali pasiūlyti greitą prekių pristatymą, tad įsigyti prekių galima neišeinant iš namų;
 • Nesvarbu, kada pavyksta rasti laiko pateikti užsakymą, nes internetinės parduotuvės veikia visą parą.

Kas dažniausiai apsiperka internetu?

 • Mūsų šalyje net 66 procentai pirkėjų yra 2140 metų amžiaus. Tik keturi procentai apsiperkančiųjų internetu yra jaunesni nei dvidešimties metų ir vyresni nei šešiasdešimt metų amžiaus;
 • Internetinė parduotuvė dažniausiai  yra pasirenkama samdomų darbuotojų (45 procentai). 21 procentus perkančiųjų sudaro darbininkai, 19 procentų – valstybės tarnautojai, 10 procentų – studentai, ir 5 procentai – pensininkai;
 • 2011 metais daugiausiai apsipirkdavo miesto gyventojai, tačiau šiandien tenka pastebėti, kad internetinė parduotuvė yra pasirenkama mažų miestų gyventojų. Spėjama, kad taip nutinka dėl to, kad mažose gyvenvietėse parduotuvių pasirinkimas nėra didelis, tad internetinė parduotuvė gali būti tikrai palankus pasirinkimas.

Spėjama, kad internetinė prekyba ateityje dar labiau augs, ir čia apsipirks dar didesnis pirkėjų skaičius. Vis daugiau žmonių verta ima vertinti tokius sprendimus, kurie padeda sutaupyti laiko, tad apsipirkimas nuotoliniu būdu iš tiesų gali būti puikia išeitimi. Įsitikinsite, kad visada yra galima atrasti geriausias pasirinkimo galimybes, ir iš gausybės internetinių parduotuvių išsirinksite savo mėgstamiausią.

Straipsnis parengtas SIA PIGU Latvia

SMS kreditas, nenurodžius tikslių duomenų – neišduodamas niekur

sms kreditasKiekvienas sms kreditas šiuo metu siūlomas tik adekvačiai įvertinus kliento nurodytus asmeninius duomenis. Pabrėžiama, kad tiems, kurie nori paskolas gauti nenurodant savo asmeninės informacijos, nereikėtų kreiptis į jokias kredito įstaigas. Kredito sutarties sudarymui bus reikalingi visi beskolinančios asmens duomenys, įskaitant ir asmens kodą. Dabar skolinimosi internetu sąlygos yra gana palankios, tačiau jos nėra palankios tiems, kurie kas mėnesį negauna jokių pajamų arba jų gauna per daug mažai. Visi kredito teikėjai yra įsipareigoję atsakingai įvertinti besiskolinančių asmenų mokumo galimybes, tad jeigu jūs esate gaunantys stabilias ir nemažas pajamas bei neturite didelių įsipareigojimų, tai kreditus gauti jums bus daug paprasčiau.

SMS kreditas negali būti išduodamas didesnėmis palūkanomis nei leidžia įstatymai.

Visi kreditoriai, įskaitant ir sutelktinio finansavimo platformas, turi kruopščiai įvertinti nustatomą palūkanų normą. Mat, dabar įstatymais yra ribojami visi mokesčiai ir palūkanos, kuriuos gali taikyti kredito teikėjas. Jeigu paskolų bendrovė nustato tokias palūkanas, kurios yra didesnės nei nurodyta vartojimo kredito įstatyme, tai tokia paskolos sutartis bus laikoma negaliojančia ir skolininkas galės kreiptis į Lietuvos banką dėl situacijos sprendimo. Tikėtina, kad kreditorius tokiu atveju gautų baudą, o besiskolinančiam asmeniui nereikėtų mokėti jokių palūkanų. Tai liečia ir atvejus, kai klientui reikia ilgalaikės paskolos.

Pabrėžtina, kad nelegaliai išduotas sms kreditas niekaip neatleidžia besiskolinančio asmens nuo prievolės grąžinti pinigus. Jis tą paskolą galės grąžinti arba per nurodytą mokėjimo grafiką, arba iškart sumokant pasiskolintą sumą. Kredito sutartis Lietuvos banko bus nutraukiama kliento naudai.

Kiekvienas sms kreditas turi būti išduodamas po informacijos patikrinimo informacinėse sistemose.

Kiekvienas paskolų teikėjas, kuris priima kliento pateiktus duomenis, turi juos išanalizuoti ir patikrinti jų teisingumą. Tai atliekama naudojantis prieinama informacija iš specialių duomenų bazių, kurios priklauso tiek privačioms bendrovėms, tiek valstybinėms įstaigoms. Jeigu asmens pateikti duomenys neatitinka realybės, tai tokiu atveju kreditorius paskolos išduoti negalės. Joks sms kreditas negali būti išduodamas, jeigu duomenų tikslinimo metu aptinkamos klaidos arba tokia informacija, kuri anot viešai prieinamų duomenų, neatitinka realybės. Tad, jeigu jus domina sms kreditas, tai visus duomenis iš anksto nurodykite teisingai.

Lietuvoje paskolos iš žmonių imamos gerokai dažniau

paskolos is zmoniuLietuvoje paskolos iš žmonių imamos gerokai dažniau nei anksčiau, nes vis dėlto – seniau net nebūdavo galimybės skolintis iš paprastų žmonių. Dabar įstatymai yra kiek pasikeitę, o taip pat ir įstatymų spragos leidžia naudotis naujomis alternatyvomis. Viena iš tokių alternatyvų yra būtent sutelktinis finansavimas, kuomet visa paskolos suma yra finansuojama žmonių. Tie žmonės yra kaip investuotojai, nes jie investuoja į paskolas ir už tai gauna pajams iš palūkanų. Paprastai fiziniai asmenys teikti vartojimo paskolų negali, tačiau per specialias sutelktinio finansavimo sistemas jie tai daryti gali drąsiai. Jeigu ir jums reikia paskolos iš žmonių, tai pirmiausia pasidomėkite tokiomis sistemomis.

Paskolos iš žmonių gaunamos gerokai mažesnėmis palūkanomis.

Visi dažnai besiskolinantys asmenys mato, kad kredito įstaigos, kurios internetu siūlo paskolas, dažniausiai vis dar nustato gana aukštą metinę palūkanų normą, tačiau sutelktinio finansavimo platformose esančios palūkanos yra gerokai mažesnės. Jos mažesnės net kelis kartus. Žinoma, minėtose platformose galima nurodyti itin mažas palūkanas, tačiau ar jomis susidomės investuotojai – neaišku. Vartotojai, kuriems reikia paskolos iš žmonių, tokiose sistemose turėtų pateikti paraiškas nurodant kiek didesnę palūkanų normą nei minimalus reikalavimas. Tokiu būdu bus padidinami šansai, jog kas nors norės finansuoti paskolą.

Tokios paskolos iš žmonių taip pat gali būti ir nesuteikiamos, nes viskas priklausys nuo asmens kreditingumo įvertinimo procedūros. Naivu būtų tikėtis gauti paskolą, būnant su prasta kredito istorija ir reitingu.

Paskolos iš žmonių dažniausiai gaunamos tik esant skolos grąžinimo užtikrinimui.

Kai kurie asmenys galvoja, kad tokios paskolos gaunamos tik su NT įkeitimu, bet situacija yra tokia, kad investuotojai tiesiog nori apsidrausti ir tiek. Jie nori paskolas išduoti tiems, kurie tikrai sugebės laiku skolas apmokėti. Tai reiškia, kad jums nėra būtinas turto įkeitimas, nes užtenka tik gauti pajams, būti nepriekaištingos finansinės reputacijos ir aišku – nereikėtų turėti daug įsipareigojimų kitoms kredito įstaigoms.

Visos paskolos iš žmonių gali būti gaunamos ganėtinai lengvai, jeigu tik besiskolinantis asmuo pats supranta, kad jis galės skolas grąžinti laiku.

Rūbai vyrams – ne viskas taip sudėtinga

Pripažinkime, jog nemažas dalis kreipia minimalų dėmesį į drabužių pasirinkimą. Daugeliui jų aktualu tiesiog kokybė ir patogumas, apie stilių kalbama retai. Greičiau tiesiog stengiamasi pernelyg neišsiskirti iš minios ir tada tarsi visas su tuo susijusias problemas galima pamiršti. Vyrai kur kas labiau nei moterys vertina drabužių funkcionalumą – kad jie būtų patogūs, šilti, kai reikia, ir gerai vėdinami, kai karšta. Jie turi apsaugoti nuo lietaus, vėjo, neturi lengvai teptis ar juolab būti nepatogūs. Štai kai visi tie kriterijai būna patenkinti, tuomet galima atkreipti dėmesį ir į stilių, dizainą, spalvą ir panašius dalykus. Nieko keisto, jog net pasidairius po parduotuves aiškiai matome, jog vyriškų drabužių skyriai kur niūresnių spalvų, mažesni, retai kada turintys ekstravagantiškų detalių ir panašių dalykų.

Drabužiai internetuTačiau toli gražu ne visur ir ne visada taip yra. Štai pasidairius į vienos didžiausių Lietuvos internetinių parduotuvių vyriškų rūbų skyrių, galime rasti tikrai įvairiausių variantų – https://www.b-a.eu/c4251/Rubai-vyrams. Tenka pripažinti, jog ir internetu dauguma nuperkamų vyriškų drabužių būna gana klasikiniai, nieko neišsiskiriantys, paprasti ir praktiški. Vis tik būtent internetinių drabužių atėjimas kai kuriems iš vyrų leido kur kas lengviau gauti ir įdomesnių, spalvingesnių, kuo nors kitokių drabužių. Nedidelės fizinės parduotuvės nelabai turi pasirinkimo – turi eksponuoti tai, kas labiausiai perkama. Dėl pavienių pirkėjų išskirti atskiras lentynas neįprasto stiliaus ar spalvų drabužiams tiesiog neapsimoka. O štai internetinei parduotuvei savo duomenų bazėje padaryti kelis šimtus papildomų įrašų su kur kas įdomesniais rūbais jokių problemų nesukelia. Turbūt būtent todėl įdomiai atrodyti norintys vyrai dažniausiai ir renkasi virtualias parduotuves.

Tačiau tikrai ne tik tokie. Ko gero daugeliui vyrui bet koks apsipirkimas yra kančia ir laiko švaistymas. Ne veltui jie perka iš karto bent kelias poras kojinių, jeigu randa tinkamus, susimoka už kelis marškinių ar net džinsų egzempliorius. Juk taip daug paprasčiau – vienam rūbui susidėvėjus greitu laiku nereikės grįžti kito. O svarbiausia yra tai, jog perkant internetu galima sutaupyti labai daug laiko. Štai prireikus naujo megztinio ar marškinėlių seniau tekdavo važiuoti į parduotuvę ir gaišti kelias valandas. Dabar tereikia gerai žinoti savo dydį, užsukti į b-a.eu parduotuvę tiesiog interneto pagalba ir per kelias minutes užsisakyti norimą drabužį. Po kelių dienų jūs jau jį turėsite savo namuose.

Be abejo, tiek moteriškų, tiek ir vyriškų rūbų pirkimas internetu ir realiose parduotuvėse šiek tiek skiriasi. Perkant internetu dažniausiai pasirenkami tie drabužiai, kurių dydis ar pasiuvimo forma gali šiek tiek varijuoti. Marškinėliai, megztiniai, džemperiai, laisvalaikio kelnės – visa tai turi tikrai gana nemažą dydžių intervalą, kuris tiks gana skirtingo sudėjimo vyrams. Ir tikrai taip, labiau vyrams nei moterims. Pastarosios kur kas atidžiau žiūri, kaip drabužis gula ant jų figūros, o štai vyriški drabužiai dažniausiai atrodo gerai bet kokiu atveju. Iki tam tikrų kraštutinumų, be jokios abejonės. Kaip jau minėjome anksčiau, juk svarbiausia patogumas ir savų funkcijų atlikimas, o ar šortai bus keliais centimetrais ilgesni, ar trumpesni, dažniausiai nieko nelemia.