Eteriniai aliejai – naudojimo sritys ir kelios populiarios rūšys

Eteriniai aliejai

Jau kurį laiką yra visiškai nesudėtinga pasitelkus natūralius eterinius aliejus sukurti rankų darbo produktus, kuriuos galėsite pasitelkti labai įvairiems tikslams. Galima pasirinkti vos kelias skirtingas eterinių aliejų rūšis ir pernelyg daug neinvestuojant sukurti efektyviai veikiančius produktus.

Eteriniai aliejai, kuriuos maišome tarpusavyje ir su kitomis natūraliomis medžiagomis, atsieina kur kas mažiau, yra efektyvesni ir visiškai nekenksmingi. Be to, labai paprasta rasti daugybę įvairių receptų, kuriuos visuomet smagu išbandyti. Iš tiesų neįtikėtina, kad savo rankomis galima pagaminti tokius naudingus produktus, kurie gali būti vertingi ne tik jums ir jūsų šeimai, bet ir tapti puikiomis rankų darbo dovanomis, atrodančiomis ir kvepiančiomis lyg prabangiausi kvepalai.

Jei jūs mėgstate natūralius ir be kenksmingų chemikalų sudarytus produktus, eteriniai aliejai bus pats geriausias pasirinkimas. Net ir tuo atveju, jei iki šiol dar niekada neteko jų išbandyti ir ypač juos maišyti tarpusavyje – jums nekils jokių sunkumų ir galėsite be vargo pasigaminti natūralius produktus, kurie ne tik bus naudingi jūsų grožio priežiūrai, bet ir bus lengvai pritaikomi kitose srityse.

Eterinius aliejus galima pasitelkti šiose srityse:

  • Namų valyme (buityje)
  • Suteikiant pirmąją pagalbą ir nuo dažnai pasitaikančių negalavimų
  • Atsipalaidavimui ir streso mažinimui
  • Odos priežiūrai
  • Plaukų priežiūrai
  • Dovanoms kurti

Eteriniai aliejai turi labai daug naudingų medžiagų, todėl, kad ir kokioje srityje juos benaudotumėte, jie gali suteikti nepalyginti daugiau naudos nei įvairūs komerciniai produktai. Ką jau kalbėti apie tai, kad eterinių aliejų naudojimas yra labai praktiškas pasirinkimas.

Keli populiarūs eteriniai aliejai, kurie puikiai tinka receptų kūrimui

Levandų eterinis aliejus – yra pats populiariausias, kadangi yra labai švelnus, lengvai pritaikomas ir savyje turi begalę naudingų vitaminų ir mineralų. Jis turi antiseptinių savybių, greitai nuramina ir atpalaiduoja, neturi jokių toksinių medžiagų, tinka nuo nudegimų, tonizuoja, suteikia puikų kvapą ir lengvai dera su daugeliu eterinių aliejų.

Citrinų eterinis aliejus – puikiai žinomas dėl savo švaraus ir gaivaus aromato. Jame yra daug antibakterinių savybių. Odai ir plaukams jis gali būti naudojamas kaip efektyvus valiklis, o taip pat ir dėl savo antiseptinių, atgaivinančių ir šaldančių savybių. Iš citrinų išgaunami eteriniai aliejai gali padėti susikoncentruoti.

Arbatmedžio eterinis aliejus – daugelis iš mūsų bent kartą gyvenime tikrai esame jį naudoję. Jis naudojamas keliose srityse. Labai gerai žinomas kaip galingas imuninės sistemos stimuliantas. Šis eterinis aliejus padeda kovoti su infekcijomis. Taip pat naudojamas gydant peršalimo, sinusito ir kitas virusines ligas. Odai ir plaukams arbatmedžio eterinį aliejų naudoja norint kovoti su aknės, riebios odos, plaukų slinkimo ir kitomis problemomis.