Nebijokite pradėti nuosavo verslo

Paskola

Turbūt ne kartą esate girdėję aplinkinius žmones kalbant, kad bet kokios komercinės veiklos savarankiškas vykdymas yra labai sudėtingas procesas. Tikėtina, kad dėl tokių kalbų iki šiol nieko nesiėmėte. Tačiau nereikėtų pernelyg baimintis. Baimė beveik niekuomet nepadeda pajudėti pirmyn. Jei norite savo gyvenimą paversti finansiškai nepriklausomu, turėtumėte imtis verslo. Suprantama, kad pradžia nebus lengva, tačiau bėgant laikui pajusite teigiamus rezultatus (jei viską darysite teisingai). Tokiu atveju net ir paimta paskola verslui nesudarys papildomų finansinių nesklandumų, o priešingai – padės pasiekti norimus rezultatus.

Susikoncentruokite

Daugybė pradedančiųjų verslininkų jaučia būtinybę pasinaudoti kiekviena pasitaikiusia „galimybe“. Tačiau kartais galimybės yra lyg vilkai avelių kailyje. Pasistenkite nenukrypti nuo savo pagrindinio kurso. Bandant aprėpti daug skirtingų veiklų, galiausiai galite likti be nieko – sumažės jūsų produktyvumas, efektyvumas ir galimas pelnas. Kur kas geriau užsiimti viena konkrečia veikla ir joje siekti tobulumo.

Žinokite, ką darote ir darykite tai, ką žinote

Nepradėkite verslo vien tik todėl, kad tai atrodo patrauklu ir populiaru. Geriau užsiimkite tuo, ką iš tikrųjų mėgstate. Verslas, kuris yra kuriamas remiantis jūsų stiprybėmis ir talentais, turės kur kas didesnį pasisekimą. Nemanykite, kad svarbu sukurti tik labai pelningą verslą. Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad vystydami savo verslą jūs jaustumėtės laimingi ir kasdien tai darytumėte su džiaugsmu. Jei jūs nebūsite visa širdimi atsidavę savo veiklai, galite susidurti su nesėkme.

Norint pasinaudoti paskola ar sulaukti investicijų

Jei manote, kad jūsų verslui reikia finansinės injekcijos, turėtumėte labai gerai apgalvoti savo verslo planą ir pačią pagrindinę verslo koncepciją. Patyrę verslo pasaulio rykliai sako, kad jei negalite savo idėjos apibūdinti per 30 sekundžių, geriau apskritai to nedarykite. Būsimi investuotojai ar kreditoriai turi būti tikri, kad investicija atsipirks, o suteikta paskola bus grąžinta laiku. Tai reiškia, kad negalite dvejoti ir abejoti. Viskas turi būti tikslu ir aišku. Šiuo atveju vadovaukitės taisykle – mažiau yra daugiau.

Elkitės kaip „startup‘as“

Pamirškite apie ištaigingus ir prabangius biurus, greitus ir blizgančius automobilius bei didžiules įvairių išlaidų išklotines. Jūsų piniginės turinys bus jūsų verslo pagrindas. Stenkitės taupyti ir neišlaidauti ten, kur to visiškai nereikia. Stebėkite kiekvieną išleidžiamą centą ir bandykite optimizuoti savo išlaidas. Jei mokėsite kontroliuoti verslo pinigus, sulauksite kur kas geresnių rezultatų.

Mokykitės iš savo ir kitų klaidų

Niekas negali jums pasakyti ar elgiatės teisingai. Nei vienas nėra jūsų situacijoje. Kiekvienas atvejis yra unikalus. Klaidos – tai kiekvieno verslo neatsiejama dalis. Tie, kas neklysta – nedirba. Turite suprasti, kad susidursite su įvairiomis neigiamomis situacijomis, kurios pareikalaus didelių nuostolių, tačiau svarbiausia, kad mokėtumėte pasimokyti iš savo klaidų ir kaip įmanoma geriau išanalizuotumėte kitų verslininkų patirtus nuosmukius.