Autolizingas: ką būtina žinoti prieš įsigyjant automobilį?

AutolizingasPastaruoju metu vis dažniau naudojamasi išperkamąja nuoma. Tai puikus būdas įsigyti reikalingus buities prietaisus, kompiuterį ar mobilųjį telefoną. Išskirtinė išperkamosios nuomos rūšis yra autolizingas – tai transporto priemonės įsigyjimas, kai asmuo negali iš karto sumokėti visos reikalingos pinigų sumos. Aptarsime pagrindinius aspektus, kuriais derėtų pasidomėti prieš planuojant įsigyti transporto priemonę autolizingu.

  • Automobilį, motociklą ar kitą transporto priemonę galite pirkti tik iš įmonės, kuri su banku ar kita autolizingo paslaugas teikiančia bendrove yra sudariusi sutartį. Taigi šiuo atveju yra šiokių tokių apribojimų – transporto priemonės negalėsite įsigyti iš fizinio asmens.
  • Rinkdamiesi įmonę pasidomėkite, kokias sąlygas ji taiko. Kai kurios bendrovės yra nustačiusios minimalią įsigyjamos transporto priemonės kainą, pavyzdžiui, 5000 eurų, kitos tokių reikalavimų nekelia. Skiriasi ir imamos paskolos palūkanų norma – rinkitės įmonę, kuri taiko adekvačias palūkanas. Nepamirškite, kad įvertinusi jūsų mokumą bendrovė gali pareikalauti didesnio pradinio įnašo – dažnai jis siekia 10 procentų pirkinio vertės, tačiau jei kreditingumo istorija nėra itin gera – gali ir išaugti.
  • Įvertinkite savo finansines galimybes. Minimali pajamų suma turėtų siekti bent 350 eurų atskaičius mokesčius. Svarbu tai, kad prie pajamų galima pliusuoti ne tik darbo užmokestį, bet ir lėšas, gaunamas iš individualios, kūrybinės veiklos bei turto. Taip pat svarbu ir asmens finansiniai įsipareigojimai – kiek lėšų išleidžiama mokesčiams už būstą ar buto nuomai, buitinėms reikmėms, ar nėra dar nebaigtos mokėti kitos paskolos. Beveik visos autolizingo paslaugas teikiančios bendrovės savo internetiniuose puslapiuose yra pateikiusios skaičiuokles, kuriose į atitinkamus laukelius suvedę gaunamas pajamas, norimo įsigyti automobilio kainą ir pasirinkę mokėjimo trukmę galite sužinoti, kokio dydžio mėnesinė autolizingo įmoka galėtų būti.
  • Autolizingas yra ypač patogus tuo, jog sutartį galite sudaryti ir internetu. Jei atitinkate visus pagrindinius reikalavimus, tokius, kaip: esate Lietuvos Respublikos pilietis ar turite nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje, jūsų pajamos ir mokumas yra įvertinti teigiamai, išsirinkote tinkamos kainos transporto priemonę – paskolą gausite neišvykę iš namų.

Apsvarstę šiuos pagrindinius punktus tikrai lengvai nuspręsite, ar autolizingas yra tai, kas būtų tinkama jums. Tikimės, kad ne tik legvai rasite jūsų poreikius atitinkančią transporto priemonę, bet ir be problemų galėsite ją įsigyti.